Šibori

sibori1Šibori – Japonų kalboje šis žodis reiškia galimybių įvairovę, kaip raišioti, lankstyti, suspausti medžiagą prieš dažant, norint išgauti marga, raštuota piešinį.

Šis medžiagos marginimo būdas yra žinomas nuo 8 a. Japonai kurdavo tokiu būdu audinius dovanoms, bei kimono siūti. Tai buvo aukštos kokybės šilkiniai kimono, puošti sudėtingais raštais ir spalvomis. Pradžioje naudotos 2-3 spalvos, vėliau sudėtingėjo ne tik marginimo būdai, bet daugėjo ir spalvų, taip pat buvo komponuojami keli raišiojimo – dygsniavimo variantai.

sibori2Audiniai kuriami tokiu būdu yra labai individualūs, beveik neįmanoma atkartoti rašto vienas prie vieno. Nes tai įtakoja ir skirtingas dailininko rišimo būdas, siūlo įtempimo jėga, medžiagos lankstymo dėsningumas. Tai galima teigti atsitiktinumo menas. Tik dirbant ilgą laiką, galima tikėtis panašių rezultatų, ir tai tik tai iš to paties dailininko, o ne iš kelių skirtingų.

Šiuolaikinėje tekstilėje „Shibori“ technika naudojama netik vienetiniams audiniams kurti, bet ir meno kūriniams, kurie reikalauja ne tik patirties, bet ir kantrybės, bei laiko.

Visa laika kartu dirbs dailininkė, kuri jau ketvirti metai dirba šia technika, taip jos sukurti darbai dalyvavo parodose, taip pat buvo surengusi personalinę parodą „Shibori“ tema. Vėliau įgytas žinias galėsite panaudoti ne tik keičiant savo aprangą (skaros, šaliai, marškinėliai), bet ir aplinką (pagalvėlės, patalynė, užuolaidos, paveikslai).

 

 

 

Kursų trukmė 3 mėn. Iš viso 12 užsiėmimų, kiekvieno trukmė – po 90 min.

sibori3I. „Šibori“ technika. Jos istorija, įvairovė, dažai.
II. Raišiojimas. (naudojamos dvi spalvos)
III. Raišiojimas + lankstymas (1). (naudojamos trys-keturios spalvos)
IV. Raišiojimas + lankstymas (2). (naudojamos trys-keturios spalvos)
V. Lankstymas + spaudimas (1). (spaudimas tarp medžio lentelių, naudojamos motyvo formos)
VI. Lankstymas + spaudimas (2). (spaudimas tarp medžio lentelių, naudojamos motyvo formos)
VII. Dygsniavimas. (naudojamos dvi spalvos)
VIII. Dygsniavimas + raišiojimas. (naudojamos trys-keturios spalvos)
IX. Karoliukų įrišimas. (naudojama viena spalva)
X. „Shibori“ technikos taikymas ant įvairių audinių.
XI. Baigiamojo darbo eskizavimas, komponavimas ir kėlimas ant medžiagos.
XI. Pasirinktos „Shibori“ technikos panaudojimas baigiamajam darbui
XII. Darbo pabaiga.